V četrtek, 17. decembra 2020, je potekala videokonferenčna prireditev v živo z naslovom GFML se predstavi. Prireditev je bila namenjena devetošolcem in njihovim staršem, ki se odločajo o vpisu v srednjo šolo. Nadomestila je tradicionalno prireditev Znanje za mlade in GFML se predstavi, ki jo prirejamo na naši šoli že vrsto let v začetku meseca decembra. Letošnja vsebina je bila predvsem osredotočena na predstavitev izobraževalnih programov, ki jih izvajamo: splošna gimnazija, umetniška gimnazija (smer gledališče in film) ter predšolska vzgoja. Kot novost je bil predstavljen srednješolski strokovni program medijski tehnik, ki bo prvič razpisan že v novem šolskem letu. Svoje srednješolske izkušnje so obiskovalcem predstavljali dijaki Timotej Pukšič, Teja Sapač, Vita Kulčar in Zarja Škaper. Prireditev je bila obogatena s prispevki dijakov in posnetki s šolskih prireditev. V predstavitev so se vključili tudi ravnatelj Zvonko Kustec, šolska svetovalna delavka Liljana Fajdiga in pomočnik ravnatelja Franc Čuš, medtem ko je za tehnično podporo poskrbel Ludvik Rogan. Udeležba je bila zelo dobra, saj se je videokonference in ogleda v živo prek YouTube kanala udeležilo blizu 200 udeležencev. Na ta način smo skušali podati nekaj informacij bodočim srednješolcem in jim olajšati njihovo izbiro.

video gfm media