Z namenom, da bi se dijaki prvega letnika bolje spoznali in povezali v uspešno delujočo razredno skupnost, smo na šoli organizirali socializacijska dneva. Dijaki so pod vodstvom pedagoginj, psihologinje in svojih razrednikov usvajali imena drug drugega, izvedeli marsikatero osebno lastnost sošolcev in se preko socializacijskih iger povezali v skupnost. Igre so bile naravnane v smeri povezovanja in združevanja. Dotaknili pa smo se tudi teme učenje učenja in skupaj z dijaki ter tutorji razmišljali o dosedanjih načinih učenja in uspešnih strategijah učenja v srednji šoli. Na tak način smo skupaj z dijaki opravili uvod v mapo učnega in osebnega napredka, ki jo bodo dijaki oblikovali skozi svoje šolanje na GFML.