Na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Celju so pripravili državno tekmovanje v ekoznanju za srednješolce. Sodelovalo je 223 dijakov iz 45 srednjih šol. Dijaki so letos reševali vprašanja s krovnim naslovom Energija na zalogo. Združeval je tri povezane teme: življenje in delo čebel ter njihova energija, ki jo dajejo človeku in okolju, energija iz gozda, ki jo dobivamo iz lesa in kisika ter viri energije in njihovo prekomerno izkoriščanje ter varčevanje.
Naše šola je letos sodelovala šele drugič. V kategoriji gimnazijcev so tekmovali Ema Žižek iz 2.b, Živa Potočnik iz 3.d in Sara Trstenjak iz 4.a. V kategoriji srednjih strokovnih šol pa so bili tekmovalci Špela Fekonja, Maša Kaučič in Filip Lutar - vsi iz 2vb.
Sara Trstenjak, ki je prvič tekmovala že lani, je letos osvojila 2. mesto v državi in prejela zlato priznanje.