Za letošnja tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje (šolsko, območno in državno) so dijaki in dijakinje 1. in 2. letnikov obeh programov prebirali roman Oštrigeca Marjana Tomšiča in novelo Tantadruj Cirila Kosmača, dijaki in dijakinje 3. in 4. letnikov pa romana Štoparski vodnik po Galaksiji Douglasa Adamsa in Cimre Maje Novak. Na tekmovanjih so pokazali poznavanje, razumevanje in doživljanje prebranih del.
Šolskega tekmovanja se je skupno udeležilo 47 tekmovalk in tekmovalcev, 20 jih je prejelo bronasta priznanja. Na območno tekmovanje se je uvrstilo 13 tekmovalk, 10 jih je prejelo srebrna priznanja. Na državno tekmovanje sta se uvrstili dve tekmovalki, Nika Magdič iz 1. c in Polona Kiralj iz 3. v, obe sta prejeli zlato priznanje.

Čestitamo!