Že nekaj let je stalna praksa na naši šoli, da z dijaki 3. letnikov programa predšolske vzgoje obiščemo dva zasebna vrtca v Mariboru, ki predstavljata alternativne predšolske vzgojne pristope v primerjavi z javnimi vrtci v Sloveniji. Tako smo obiskali vrtec Montessori – Hiša otrok in Waldorfski vrtec.

Dijaki so si lahko ogledali njune prostore, se kot opazovalci udeležili dejavnosti, ki so potekale v oddelkih, in se na koncu pogovorili še z vodjo vrtca o značilnostih posameznega programa. Tako so dobili odgovore na vprašanja o zasnovi vrtcev, hkrati pa so lahko primerjali oba zasebna vrtca z javnimi vrtci, v katerih sami opravljajo praktično izobraževanje.

Po ogledu vrtcev so nas že pričakovali v lutkovnem gledališču Maribor. Tam nam je predstavnica gledališča razkazala prostore, predstavila način izdelave lutk ter nas popeljala v delavnico, pri kateri so se dijakinje lahko preizkusile v izdelavi lutke.