Čas zimskih počitnic na GFML je v znamenju simbolnega prestopa dijakov četrtega letnika v odraslo dobo. To se zgodi na gala večeru imenovanem maturantski ples. Tako kot v preteklosti sta se zvrstila v petek, 21. februarja, in soboto, 22. februarja, dva plesa. Maturantje so se predstavili ponosnim staršem in učiteljem. Dekleta so se predstavila v elegantnih svečanih večernih toaletah. Nekatera so prvič obula čevlje z visokimi petami. Prevladovale so modne barve, ki jih lahko spremljamo v zadnjih številkah svetovnih modnih revij. Fantje so posegli po večno popularni in elegantni črni barvi ter staršem dokazali, da si znajo zavezati kravato. Marsikateri mami se je ob pogledu na svojo hčer utrnila solza v očeh, medtem ko so očetje s ponosom opazovali usklajene plesne korake svojih sinov. Marsikdo se je zasanjal v spomine svoje mladosti, lastnega maturantskega plesa. Dijaki so tudi izkazali hvaležnost staršem, razrednikom, zaposlenim na GFML in povabljenim gostom, hkrati pa pokazali svojo pripadnost oddelku in srednji šoli, ki jo obiskujejo četrto leto. Zadnja pesem plesa je utihnila, kozarci so se posušili, plesni koraki zastali. Ostali bodo spomini, fotografije, film. Pred dijaki je zadnje dejanje v srednji šoli. Zaključek pouka, matura in sledi nadaljnja pot v življenje. Srečno!