V ponedeljek smo bili priča enkratnemu vzdušju v športni dvorani ŠIC, ki so ga ustvarili dijaki GFML ob spremljanju tekem državnega polfinala v odbojki za dijake. Nestrpno smo pričakovali prvo tekmo, saj se nam je ponujala zgodovinska priložnost, da bi se uvrstili v finale in tako med štiri najboljše srednje šole v Sloveniji. Čeprav začetek prvega seta proti ŠC Celje ni bil obetaven, so se ljutomerski odbojkarji zbrali in ob koncu seta pokazali svojo kvaliteto, a je bilo žal prepozno. Drugi set je pripadel našim odbojkarjem, v skrajšanem tretjem pa je zmanjkalo nekaj športne sreče. Zmago smo tako prepustili Celjanom. V odločilni tekmi proti III. gimnaziji Maribor se je ponovila zgodba iz prve tekme. Polfinale smo tako končali na tretjem mestu. Kljub vsemu pa smo ponosni na naše odbojkarje, saj so se navsezadnje uvrstili med šest najboljših ekip srednjih šol v Sloveniji. Za GFML so igrali: Žan Bedrač, Dino Vinkovič, Niki Vrbnjak, Grega Ropoša, Aleks Rautar, Kaj Zanjkovič, Domen Ritonja Kralj, Vito Golinar in Maj Prelog.

Čestitamo!

video gfm media