Novembra 2019 je bilo na GFML organizirano šolsko izbirno tekmovanje iz naravoslovja, ki poteka pod okriljem Zveze za tehnično kulturo Slovenije. Tekmovanje je namenjeno predvsem dijakom 2. letnikov in je zelo zahtevno, saj morajo tekmovalci izkazati poglobljeno kompleksno znanje vseh naravoslovnih predmetov – biologije, fizike in kemije, vse tri pa seveda temeljijo na matematiki. Šolskega tekmovanja se je udeležilo osem dijakov, med katerimi je bil najboljši prav Jan Dlouhy, ki se je tako 25. januarja 2020 udeležil državnega tekmovanja v Ljubljani. Na tej stopnji je Jan dokazal, da je res dober naravoslovec, saj je dosegel 4. mesto in s tem uvrstitev med šest najboljših srednješolskih naravoslovcev, ki se bodo meseca maja 2020 udeležili mednarodnega tekmovanja (The European Union Science Olympiad  – (EUSO)) na Češkem.

Več o dogajanju lahko preberete na spletni povezavi:

Iskrene čestitke!