V Kulturnem domu Ljutomer je potekala v sklopu filmskega festivala Student cuts, filmska projekcija za nove talente. Soorganizatorja dogodka sta bila GFML in Filmski festival Student cuts, ki je nastal iz medijskega dneva v organizaciji Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter ga vodi Jaka Polutnik. Na projekciji so sodelovali dijaki 3. letnikov gimnazijskega programa. V prvem delu je bil predstavljen koncept filmskega festivala, na katerem sodelujejo mladi ustvarjalci iz različnih evropskih držav, ki šele stopajo na pota filmske produkcije. Dijaki so spoznali osnove kako uresničiti idejo v obliki končnega filmskega produkta. V drugem delu so si dijaki ogledali sodelujoče filme na lanskem festivalu. Filmi so bili razdeljeni v tri sklope:
- animirani, eksperimentalni in reklamni filmi,
- dokumentarni filmi,
- igrani filmi.
Udeležence so izvajalci skušali predvsem opozoriti na segmente, ki prispevajo k nastajanju dobrega filmskega izdelka. Dijaki so bili povabljeni, da s svojimi filmi sodelujejo na letošnjem festivalu, ki se bo izveden meseca junija.