Med dejavnostmi in projekti, ki se odvijajo v okviru naše šole, so med najbolj privlačnimi za dijake tudi mednarodne izmenjave. Ena med njimi je tudi izmenjava z dijaki gimnazije na Dunaju, ki je že tradicionalna in poteka vsako leto za dijake tretjega letnika, ki se učijo nemščino kot prvi tuji jezik.

Jesenski del izmenjave v tem šolskem letu je že za nami. Obiskalo nas je dvajset dijakov Uršulinske gimnazije, obisk pa jim bomo vrnili v mesecu maju prihodnje leto. Gostitelji so bili dijaki 3. a oddelka, ki so svoje dunajske goste popeljali po okolici Ljutomera in na Jeruzalem, gostje so se preizkusili v lončarski delavnici, se naučili nekaj osnovnih besed in fraz v slovenščini in pokušali dobrote slovenske kulinarike.

Stkale so se nove prijateljske vezi in naši dijaki se že veselijo majskega obiska na Dunaju.

foto gfm media