V okviru dijaške skupnosti, v katero so vključeni dijaki GFML, je celo šolsko leto potekalo tradicionalno tekmovanje med razredi v naslednjih kategorijah: pustovanje, sodelovanje na eko dnevu, učni uspeh/povprečna zaključena ocena na razred, uspehi dijakov med šolskim letom (tekmovanje, sodelovanje na prireditvah …), predstavitev razredov na Kulturnem maratonu, glasovanje učiteljev. Razredi so lahko dosegli največ 180 točk.

Razvrstitev:

1. mesto in naziv naj razred GFML 2018: 3. b (razrednik mag. Saša Pergar). Razred je osvojil nagradno potovanje v Gardaland. 3. b je tudi zmagal v tekmovanju med 3. letniki, ki so ga zadnji dan pouka pripravili dijaki 4. letnikov, in je na ta način simbolno tudi varuh šolskega ključa.

2. mesto sta si delila: 2. b (razrednik Damjan Erhatič) in 2. a (razrednik dr. Simon Ülen)

Razglasitev rezultatov in podelitev nagrad je potekala na zaključni akademiji.