Tekmovanje iz hitrega in zanesljivega računanja je razdeljeno na tri dele: šolsko, državno in meddržavno tekmovanje. Tekmovalci se pomerijo v različnih disciplinah računanja v treh krogih. Za uvrstitev na državno tekmovanje se upoštevata najboljša dva dosežka s posameznega dela šolskega tekmovanja, ki ga tekmovalci izvedejo doma. V vsakem delu šolskega tekmovanja lahko tekmovalec tekmuje dvakrat. Državno tekmovanje poteka v živo. Letos ga je januarja gostila osnovna šola Litija. Na državno tekmovanje se je uvrstil Žiga Škalič in ponovno postal državni prvak v svoji kategoriji. S tem si je priboril udeležbo na meddržavnem tekmovanju, ki je potekalo 27. aprila 2019 v Killingi-Nomme v Estoniji. Žiga se je odlično odrezal. Dosegel je 8. mesto v svoji kategoriji in svoj lanskoletni rezultat izboljšal za eno mesto.

Čestitamo!