Dogajanje v ljutomerskem kulturnem domu so v sklopu Tedna vseživljenjskega učenja tokrat obogatili dijaki predšolske vzgoje. S predstavo Pisani tobogan so razveselili skoraj 400 otrok in njihovih vzgojiteljev iz okoliških vrtcev. Dogodek je obenem tudi zahvala vrtcem, saj predstavljajo učno okolje za naše dijake skozi šolsko leto.
Na odru so se predstavili dijaki 2. in 3. letnikov. Klavirske in kitarske melodije so popeljale otroke v svet glasbenega ustvarjanja, ki so ga nagradili z glasnim, s tihim, hitrim in počasnim aplavzom. Voditeljici sta jih z ogrevalnimi vajami, ki so med drugim vključevale različne načine ploskanja, pripravili na pozorno spremljanje predstave. Vrhunec dogodka je predstavljala lutkovna predstava Franček in prijatelji, ki so jo izvedli dijaki 3. vb. V ustvarjalnem procesu nastajanja le-te je v okviru projekta SKUM sodeloval priznani slovenski lutkar Matevž Gregorič. Pisani dogodek se je zaključil s plesno točko Ko ko ko, ki je v veselo pozibavanje spravila vso dvorano.

foto gfm media