Dijaki 4. letnikov programa predšolska vzgoja so v sklopu medpredmetne povezave pri predmetih Kurikulum oddelka v vrtcu, Razvoj in učenje predšolskega otroka ter Pedagogika in pedagoški pristopi v predšolskem obdobju obiskali sosednjo OŠ Cvetka Golarja.

Sprejeli sta nas dve strokovni delavki, specialna pedagoginja in logopedinja, ki sta nam na začetku predstavili osnovne informacije o šoli in profile poklicev na področju dela z otroki s posebnimi potrebami. Dijaki so nato imeli možnost hospitirati pri pouku, strokovni delavki pa sta pripravili še zanimivo delavnico s področja govornih motenj pri otroku.

Vsekakor je bila to za dijake dragocena izkušnja, saj so z velikim zanimanjem sodelovali v delavnici in hospitirali pri pouku. Tako so še bolj povezali doživeto z obravnavano snovjo pri pouku.