V prvi polovici marca nas je na hodniku pred šolsko knjižnico razveseljevala poučna razstava o delfinih v našem morju, ki smo jo postavili skupaj s piranskim društvom Morigenos - slovensko društvo za morske sesalce.
Razstava je bila predstavljena na 9 samostoječih panojih. Veliko novega smo lahko izvedeli o delfinih, o vrsti velika pliskavka (Tursiops truncatus), o njihovih značilnostih ter o samem poteku raziskovanja. Ob slikah smo se seznanili še s slovenskim projektom za delfine.
Estetsko oblikovana in vsebinsko zelo bogata razstava je privabila mnogo dijakov in zaposlenih šole, ki smo si jo z zanimanjem ogledali. Modra barva panojev se je lepo zlila z našim modrim hodnikom in pričarala svežino ter morsko vzdušje.