Ustvarjalci jutranje oddaje so se v petek, 8. marca, v živo javljali iz Ljutomera in Cezanjevec in tako so pri nastajanju oddaje Dobro jutro sodelovali tudi dijaki in zaposleni na GFML. Dijaki 1. u umetniške gimnazije so v Parku 1. slovenskega tabora predstavili ustvarjanje na različnih umetniških področjih. Dijaki 4. letnika predšolske vzgoje so sodelovali pri izvedbi delavnic in ustvarjalnic v vrtcu OŠ Janka Ribiča Cezanjevci. Profesorica kemije mag. Nina Žuman je slovensko javnost kakor tudi prisotne slovenske županje naučila peči prleško gibanico, upokojeni profesor slovenščine dr. Miran Puconja je spregovoril o prleškem človeku in prleški duši, profesor zgodovine Franc Čuš je govoril o zgodovini Ljutomera in prleških rojakih, pomembnih za slovenski narod, ravnatelj Zvonko Kustec pa je predstavil šolo, izobraževalne programe, s poudarkom na programu predšolska vzgoja.

foto gfm media