Dijaki 53. generacije gimnazijskega programa in 18. generacije programa predšolske vzgoje so na simbolni ravni stopili korak proti zaključku srednješolskega izobraževanja. V prečudovito okrašeni športni dvorani v Ljutomeru so se ponosnim staršem, sorodnikom in zaposlenim na GFML predstavili z nizom plesov, ki so se jih naučili pod taktirko plesne šole Salsero. Za zabavo sta v petek poskrbeli glasbena skupina Victory, v soboto pa Poskočni muzikantje. Dijaki posameznih oddelkov so svoje štiriletno izobraževanje predstavili s kratkimi filmi ter se seveda zahvalili svojim razrednikom. Dogajanje je povezoval znani slovenski igralec Domen Valič. Vsekakor je bila maturantska noč noč za spomine, dogodek, ki se ga bodo predvsem maturantje spominjali celo življenje.