Srednja šola je čas za:
prva razočaranja,
prve prave ljubezni,
prve samostojne kilometre,
prve zabave (in vse, kar spada zraven)
in prvo kavo.

Kje dijaki najraje preživijo proste ure? Nikjer drugje kot ob kavi v najbližji kavarni. Sredješolsko življenje smo tokrat skušali približati osnovnošolcem na nekoliko drugačen način. Voditelja, Tim Kuzma in Jure Šimonka, sta se prelevila v najstnika, ki iščeta odgovore na vprašanja o svoji prihodnosti. Navihana natakarica, Lara Krnič, jima je ob tem hudomušno pomagala. Zbrani osnovnošolci in njihovi starši so bili priča humornemu dialogu med dijaki in zaposlenimi na šoli, ki so jim tako skušali približati srednješolski utrip in jim obenem predstaviti najpomembnejša dejstva glede izbire prave srednje šole. Dogajanje so popestrili multimedijski vložki, pevski točki Katarine Šebök in Vesne Trajbar ter nastop glasbene skupine Zijaškište. Skeč tujih jezikov in Prešernovanj sta pokazala dijaško ustvarjalnost.
Uvodni prireditvi v ŠIC-u je sledil voden ogled šole, na katerem so obiskovalci začutili šolski utrip v številnih učilnicah. Sproščeno vzdušje, izvirno pripravljene delavnice in odprtost profesorjev so prepričali številne mlade obiskovalce.

foto gfm media