Naša večletna prizadevanja, da se v sklopu gimnazijskega programa uvede umetniški oddelek, so obrodila sadove. V tem tednu je namreč Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport dalo zeleno luč za uvedbo nove izobraževalne smeri v Ljutomeru – filmske smeri. Ker gre za čisto novo smer umetniške gimnazije, je potrebno predhodno izpolniti vse zakonske in formalne zadeve, da bo program zaživel kot samostojni izobraževalni program. Zato bo GFML dijakom, ki se bodo v prvi letnik vpisali jeseni 2015, ponudila prilagojeno izvedbo gimnazijskega programa, filmske smeri, v okviru že obstoječega izobraževalnega programa. V bodoče se bo ta smer razvila v samostojno smer umetniške gimnazije in ljutomerska gimnazija bo s tem prva srednja šola v Sloveniji, ki bo ponujala tovrstno izobraževanje. Nov izobraževalni program bo temeljil tako na filmski igri kot filmski produkciji. Dijaki bodo pridobili širok spekter znanj in veščin, ki jih bodo lahko uporabili pri nadaljnjem študiju oziroma poklicu. Sedanjim učencem devetih razredov osnovnih šol bomo novo izobraževalno smer predstavili na informativnih dnevih v petek, 13. in v soboto, 14. februarja v Športno-izobraževalnem centru v Ljutomeru.