Krvodajalske akcije, ki je potekala v Ljutomeru, so se udeležili tudi dijaki 4. letnikov in zaposleni na Gimnaziji Ljutomer. Dijaki 4. letnikov, ki se pripravljajo na maturo iz biologije, so si ob strokovni razlagi medicinskega osebja organizirano ogledali potek odvzema krvi. Na šoli smo posebej veseli pohvale, ki smo jo dobili s strani vodje krvodajalstva z Univerzitetnega kliničnega centra Maribor, saj smo edina šola v Sloveniji, ki se krvodajalstva loteva organizirano in pri odvzemu krvi pomaga na zelo različne načine – od strokovnega osveščanja tako dijakov kot njihovih staršev do organiziranega darovanja krvi. Posebej ponosni smo tudi na maturante biologije, saj se jih je kar polovica odločila darovati kri. In če bo naša darovana kri v prihajajočih tednih in mesecih pomagala preživeti vsaj enemu bolniku, smo pri tem tudi mi veliki zmagovalci.