Preteklo soboto se je za skupino 18 dijakov predšolske vzgoje začela dogodivščina v Združenem kraljestvu. Preko projekta Erasmus+ KA1 so polni pričakovanj odpotovali v angleško mesto Leeds. Na letališču so jih pričakale družine gostiteljice in jih odpeljale na svoje domove. Od tam se vsak dan odpravljajo na prakso v bližnje vrtce, kamor jih je napotila partnerica v projektu Mojca Polak Williams. Popoldneve preživljajo na skupnih evalvacijah, kjer delijo svoje delovne izkušnje in občutke, saj se angleški vrtci vendarle razlikujejo od slovenskih. Nekateri so otrokom že predstavili Slovenijo in jim zapeli ter zaplesali pesem Ob bistrem potočku.

Delovnemu tednu je sledil nekoliko bolj sproščen vikend. Dijaki so spoznali staro angleško mesto York, njegove znamenitosti, v muzeju pa so jih s posebno predstavitvijo popeljali v čas Vikingov. V nedeljo so od blizu doživeli sam Leeds. V mestnem muzeju so spoznali njegovo zgodovino, na ulicah pa začutili utrip tega dvomilijonskega mesta. Polni energije so zdaj pripravljeni na nov delovni teden.

foto gfm media