fbpx

Novice

V Golarjevi domačiji v Ljutomeru je bila 18. oktobra odprta razstava z naslovom Človeka nikar – aktivnosti policije v boju za samostojno in demokratično Slovenijo. Za otvoritev so poskrbeli Policijsko veteransko društvo Sever za Pomurje, Policija, Občina Ljutomer in Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer. Razstava je nastala leta 1994 pod okriljem Muzeja slovenske policije in predstavlja prelomne dogodke v procesu slovenske osamosvojitve med 1. 12. 1989 in 25. 10. 1991. Prikazuje dogajanje ob t. i. mitingu resnice v Ljubljani, ki ga je preprečila takratna slovenska milica v akciji Sever. Vmes so prikazani ključni dogodki v procesu osamosvojitve, z vrhuncem same razglasitve samostojnosti in 10-dnevne vojne, ki je sledila. Kronološko gledano zaključek razstave pomeni odhod zadnjega vojaka JLA iz Slovenije. Predstavljeni so tudi pripadniki tedanje milice, ki so bili žrtve agresije na Slovenijo.

Na prireditvi so z nagovori sodelovali avtorica razstave Biserka Debeljak, predsednik Policijsko-veteranskega društva Sever za Pomurje Drago Ribaš in ravnatelj naše šole Zvonko Kustec. Prireditev je povezovala predstavnica za odnose z javnostjo na Policijski upravi Murska Sobota Suzana Rauš, medtem ko so v programu sodelovali dijaki naše šole. Razstava bo za javnost odprta do petka, 27. novembra 2017.

foto gfm media

Zadnje novice

VEČ NOVIC PRIDRŽITE "SHIFT" ZA VSE PRIKAŽI VSE

Aktualne video vsebine

Nove fotografije

Avdio vsebine