Prav vsi se zavedamo, kako pomembna je zdrava prehrana za zdravje ljudi. Da bomo ostali zdravi, je potrebnih vsaj 5 obrokov na dan, vsak dan je dobro imeti zajtrk, pojesti moramo nekaj sadja in zelenjave ter dnevno popiti do 2 litra tekočine (vode ali nesladkanega čaja). Vse to so se letos učili dijaki 2. letnikov predšolske vzgoje s pomočjo delavnic v okviru predmeta Naravoslovje za otroke - biologija (NOT - bio). Profesorica Vesna Vrhovski jih je spodbudila k sodelovanju pri načrtovanju in izvajanju dejavnosti, s katerimi bi zavest o pomenu zdrave prehrane prenesli tudi med otroke v vrtcih. Dijaki so naučeno osmislili s pripravo jabolčne marmelade in sadnih nabodal, kar bodo lahko izvedli tudi na praksi.

logo zdrava sola