fbpx

Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer je poletne počitnice zaključila z jezikovno – raziskovalnim taborom za učence osnovnih šol. 30 učencev je sodelovali v štirih delavnicah (angleški, ruski, medijski in interdisciplinarni), ki so trajale 12 ur oz. tri dni. V popoldanskem času je bila organizirana ekskurzija po Prlekiji in športne aktivnosti, v sklopu katerih so udeleženci plavali na poletnem kopališču in se pomerili v raznih igrah. Udeleženci so ob koncu prejeli potrdilo o udeležbi na 12 urnem tečaju.

Udeležencem je bilo na taboru všeč, o čemer pričajo njihove novice, ki so jih ustvarili v medijski delavnici:

Pestro dogajanje na GFML

V teh dneh, od 24. do 26. avgusta, poteka jezikovni in raziskovalni tabor na gimnaziji. Tabora so se udeležili učenci osnovnih šol iz celega Pomurja.

Učenec Rene Žižek, ki je obiskal delavnico ruščine, je dejal, da mu je delavnica zelo všeč, ker je zanimiva in ker se nekaj novega nauči. Naučili so se nekaj osnovnih fraz ruščine in tudi cirilice.

V delavnicah najprej ponovijo stvari prejšnjega dneva ter se naučijo še nekaj novega. Za delavnico se je odločil, ker je lani bil pri francoščini, ker pa nadaljevanja ni bilo, se je odločil poskusiti v ruskem jeziku. Tabor mu je zelo všeč in še ga bo morda obiskal drugo leto. Učenec obiskuje osnovno šolo v Tišini.

O taboru smo povprašali tudi učenca iz Ljutomera, Nikija Vrbnjaka, ki obiskuje naravoslovno delavnico.

Tabor mu je všeč, ker v delavnici raziskujejo in v laboratoriji delajo poskuse. Naučil se je izdelovati domače izdelke. V delavnicah si najprej razdelijo vloge, nato pa poteka delo v skupinah. Za to delavnico se je odločil, ker ga zanima laboratorijsko delo.

Midva sva se udeležila medijske delavnice, ki nama je bila zelo všeč, saj sva se naučila, kako pripravimo zanimive reportaže, posnamemo in zabeležimo dogajanje.

Tabor je zelo pester, zanimiv in morda se ga drugo leto spet udeleživa.

Miha Krajnc, OŠ Križevci, in Tilen Miha Šoštarič, OŠ Ivana Cankarja

Počitnikovanje na GFML

Tabor na Ljutomerski gimnaziji se zdaj izvaja od 24. 8. do 26. 8. in to že tretje leto. Večina programa na taboru poteka na Gimnaziji, del pa tudi na terenu, v Ljutomeru z okolico.

Ravnatelj je zelo zadovoljen z izvajanjem tabora in ga bo šola po vsej verjetnosti izvedla tudi naslednje leto. Letos se izvajajo: ruska, angleška, multimedijska in interdisciplinarna delavnica. Govorili smo z učiteljem ruske delavnice – Markom Kardinarjem, ki je povedal, da je zelo vesel zaradi udeležbe in učencev, ki si zelo želijo novega znanja. Učenci v ruski delavnici (Lorien Landricombe in Timotej Kreft) so se najbolj navdušili nad cirilico.

Intervjuvale smo tri učenke: Pio Viher, Vito Stolnik in Evo Zidar. Vse tri obiskujejo angleško delavnico. Povedale so nam: »Spoznale smo tradicionalni angleški zajtrk, tradicionalna oblačila in njihove navade na splošno.«

Tudi nam se je zdel tabor zelo zanimiv, saj smo se ogromno novega naučile. Upamo, da se ga bomo lahko udeležile tudi naslednje leto.

Ema Bojnec, OŠ Bakovci; Vita Kulčar, DOŠ Lendava; Taja Berič, OŠ Radenci

Pestri tabor na GFML zadnje dni počitnic

V teh zadnjih počitniških dneh, od 24. do 26. avgusta, na gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomeru potekal že  tretji Jezikovni in raziskovalni tabor, namenjen učencem, ki so zaključili 7. in 8. razred. Na šoli so se zbrali otroci iz celega Pomurja, da bi se udeležili ene od štirih delavnic: angleščine, ruščine,

interdisciplinarnega raziskovanja ter medijskega ustvarjanja.

»Veliko mladih je bilo, ki so rekli, da jim postaja na koncu počitnic dolgčas. In ker smo mi prijazna šola s prijaznimi profesorji, radi uslišimo take želje, smo se odločili, da organiziramo tabor, ki bo dopoldne malo bolj resen, popoldne pa bolj sproščujoč.« je povedal Zvonko Kustec, ravnatelj gimnazije Ljutomer. Predloge za delavnice so podali profesorji.  So pa delavnice zasnovali bolj splošno. »Nismo hoteli ponuditi npr. le fizikalnih ali kemijskih delavnic, temveč  skupno naravoslovno.« Na vprašanje, če bodo tabor organizirali naslednje leto, je z nasmehom povedal: » Seveda bomo! Ne moremo vas pustiti na cedilu.«

Govorili sva tudi z učiteljico slovenščine in angleščine, Lilijano Fijavž. »Zdi se mi, da so učenci zelo zainteresirani. Osebno nisem navajena delati s tako mladimi učenci, saj so srednješolci vseeno malo starejši, ampak je zanimivo videti, kako poteka učenje jezika pri malo mlajših. Včeraj smo govorili o hrani in o tem, kako so primerjali tradicionalni slovenski in angleški zajtrk. Danes  se pogovarjamo o modi,  saj so v delavnici same punce. Najprej smo nabirali besedišče, zdaj pa rešujejo kvize na telefonih in tablicah. Kasneje se bomo preizkusili tudi ustvarjalno, saj bomo postali modni oblikovalci in poskusili kreirati obleke.«

Poklepetali sva tudi z učenci iz ruske, medijske in interdisciplinarne delavnice. Vsi so se prijavili na delavnice, ker so se jim zdele zanimive.

»Na delavnici sem se naučil jezik, cirilico ter uporabo jezika v praktičnih primerih,« nama je zaupal Erazem Tompa, ki obiskuje delavnico ruščine.

Saša Vrbnjak iz interdisciplinarne delavnice nama je opisala delo na delavnici: »Včeraj smo delali matematične vaje, danes pa kemijske poskuse. Naredili smo balzam za ustnice, kremo za roke ter milo.«

Delo v Medijski delavnici pa je opisala Sara Šalamun: » Včeraj smo se najprej naučili pravilno fotografirati, potem pa smo spoznali pravilno delo s kamero. Preizkusili smo se v vlogi fotografov in snemalcev. Danes pa smo se prelevili v novinarje, hodimo po delavnicah, sprašujemo udeležence in pišemo reportaže.«

Tabor je tudi nama zelo všeč in priporočava, da se naslednje leto prijavijo tudi drugi, saj je res čudovita izkušnja in pridobitev veliko novega znanja.

Katja Huber, OŠ II Murska Sobota, in Sara Šalamun, OŠ Cezanjevci

foto gfm media