fbpx

V letošnjem šolskem letu se košarkaška ekipa GFML ne (z)more izogniti infarktnim končnicam tekme v "hitchcockovem" slogu in se vedno znova poigra z živci zvestih navijačev. Pred polnimi tribunami navijačev prvih letnikov sta si v prijateljski tekmi nasproti stali košarkaški selekciji Gimnazije Murska Sobota in Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. Obe ekipi se zelo dobro poznata, saj sta se v tej sezoni že srečali v mesecu decembru, ko so po dramatični končnici v finalu pomurskega srednješolskega tekmovanja slavili lotmerški ljubitelji oranžnega usnja.
Kljub nekaterim poškodbam v kadru obeh selekcij je jedro ekip ostalo podobno, kar je nakazovalo na boj do zadnje sekunde in žoge. Tekmo so bolje odprli domači košarkarji, ki so z raznovrstno igro v prvem polčasu vseskozi nadzorovali rezultat v svojo korist. Navkljub številnim menjavam in padcu koncentracije v nekaterih obrambnih nalogah je domača ekipa zaključila polčas s prednostjo treh točk (37 : 34).
Številni gledalci so v tretji četrtini zaman pričakovali, da bo domača ekipa nadaljevala z agresivno obrambno igro, hitrim prenosom ter napadalno raznovrstnostjo, ki jo je krasila v prvih 20-ih minutah tekme. Slabe minute domačih, tako v obrambnih kot tudi napadalnih akcijah, so zelo hitro ustvarile dvomestni rezultatski primankljaj. Celotno zadnjo četrtino so domači "gladiatorji" lovili rezultatski zaostanek. Po nekaj uspešno izvedenih uigranih napadalnih akcijah ter uspešnem pokrivanju nasprotnikovih strelcev je košarkaška selekcija GFML prišla v situacijo, da bi lahko sama odločila o svoji usodi.
Ura je kazala zgolj še 24 sekund, semafor pa rezultat 69 : 72, kar je pomenilo, da bi uspešno zadeti met za tri točke prinesel vsaj neodločen rezultat. Lotmerški košarkarji so postavili napad, žoga je našla pot do prostega igralca, ta je nameril met, gledalci so zadržali dih, žoga je zapustila roko, v loku je začela padati proti košu in ... . Tokrat boginji zmage (Nike) in usode (Fortuna) žal nista bili naklonjeni domači ekipi.
Za pravo športno vzdušje so ob borcih na parketu poskrbela tudi nepogrešljive navijačice, spektakularen breakdancer, zgovorna komentatorja, milozvočna pevka in predvsem zvesti ter glasni navijači.