Natečaji in razpisi za dijake

Objavljamo razpis za literarni natečaj z naslovom:

»Domovina je ena in edina«

V jubilejnem letu, ko mineva 100 let od ubranitve slovenskih meja pod vodstvom generala Rudolfa Maistra in njegovih soborcev, razpisujemo literarni natečaj na temo domoljubja. Natečaj razpisujemo v sodelovanju z Mestno občino Maribor, Domovinskim društvom generala Rudolfa Maistra, Kadetnico Maribor ter Zvezo društev »GENERAL MAISTER«..

Namen natečaja je mlade spodbuditi k razmišljanju o domoljubju in domovini v kar najširšem pomenu, ob čemer pa naj upoštevajo predvsem pomen zgoraj omenjenih dogodkov.
Natečaj je razdeljen v dve kategoriji:
- za učence osnovnih šol zadnjega vzgojno-izobraževalnega obdobja – pesem;
- za dijake srednjih šol – esej.
Oblika pesmi in obseg eseja nista predpisani.
Rok za oddajo prispevkov je 28. 5. 2018.
Najboljši trije izdelki v posamezni kategoriji bodo nagrajeni s knjižno nagrado ter ogledom Vojaškega muzeja v Mariboru.
Slavnostna podelitev nagrad bo potekala 4. junija 2018 ob Maistrovi lipi v Mariboru.
Prispevke lahko pošljete po elektronski pošti na naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.; pod zadevo zapišite »Literarni natečaj«. Ne pozabite pripisati tudi mentorja.
Veselimo se vaših razmišljanj in ustvarjalnosti!

Celoten razpis natečaja je v prilogi.

Priloge:
Download this file (Domovina je ena in edina.docx)Domovina je ena in edina.docx[ ]154 kB