Natečaji in razpisi za dijake

Spoštovani,
posredujemo vam obvestilo o razpisu 16. mednarodnega literarnega natečaja v Schwanenstadtu v Gornji Avstriji, ki nam ga je posredoval Peter Fantur, član žirije v Schwanenstadtu:

Zaklad je tam, kjer so prijatelji se glasi okvirna tema 16. mednarodnega literarnega natečaja za najboljšo otroško in mladinsko knjigo, ki ga razpisuje mestna občina Schwanenstadt v Gornji Avstriji za leto 2018.
V ospredju literarnega natečaja je letos prijateljstvo. Prijatelji so naši življenjski spremljevalci. Z njimi zorimo skozi doživetja in izkustva. Ustvarjalci otroške in mladinske knjige naj se ob tej temi ukvarjajo v sliki in besedi z zakladom prijateljstva, ki se usidra v naše spomine in po katerem hlepimo celo življenje. Tema knjige naj se nanaša na doživetje skupnosti, srečanja in svet pustolovščin.
Prednost ima slikanica. Zaželena je tudi moderna tehnologija in uporaba različnih medijev pri oblikovanju knjige. Po želji se slikanici lahko priloži zgoščenka, ki vsebuje na primer radijsko igro.
Stik:
dr. Peter Fantur
A-9184 Šent Jakob 174 b
Mobil: +43-676-3879 806
Tel/fax: +43-4253-2202
E-pošta: p.fantur(at)aon.at

Podrobneje informacije: glej razpis v prilogi ali na www.schwanenstadt.at (spletna stran mestne občine Schwanenstadt).