V okviru projekta Zdrava šola smo marca med tednom OIV v prvem letniku izvedli delavnice na temo strah pred testi. Dijaki so sprva s pomočjo vprašalnika in razgovora raziskovali, kako močno jih je strah preizkusov znanja in spraševanj. V drugem delu delavnice pa so dijaki preizkusili nekaj praktičnih vaj za spopadanje s strahom in stresom.
Dijaki so temo prepoznali kot problematično za širšo šolo, zato je nastala ideja o oblikovanju knjižice, ki bi vsem zainteresiranim nudila "prvo pomoč" pri obvladovanju strahu. Avtorice priročne knjižice so dijakinje 1. c Živa Buzeti, Breda Gašparič in Tjaša Gaševič. V knjižici boste dijaki našli uporabne nasvete profesorjev in dijakov GFML, kako se lotiti učenja in kaj storiti, ko te je strah pred šolskimi obveznostmi.

Upamo, da vam bo knjižica dala nekaj dobrih idej.

publikacije gfm media