Prleško društvo generala Maistra je v sodelovanju z Gimnazijo Franca Miklošiča iz Ljutomera enajsto leto zapovrstjo organiziralo tekmovanje z naslovom Pot v prihodnost, kjer dijaki iz slovenskih srednjih šol izkazujejo svoje znanje iz poznavanja novejše slovenske zgodovine. Letos je bilo v ožji izbor uvrščenih 18 nalog dijakov iz štirih slovenskih srednjih šol. Avtorji nalog so pripravili naloge na temo: Dokumenti slovenstva. Tričlanska komisija v sestavi dr. Darko Ščavničar, Ivan Fras in dr. Jernej Kosi je pregledala in ocenila naloge. Organizator se je odločil, da podeli dve zlati in tri srebrna priznanja, ostali sodelujoči pa so prejeli bronasta priznanja. Javna razglasitev rezultatov in podelitev priznanj ter nagrad je bila izvedena v soboto, 20. maja 2017 v sklopu dneva odprtih vrat vojašnice slovenske vojske, ki nosi ime po generalu Rudolfu Maistru v Mariboru. Najboljšo nalogo na razpisano temo je napisala Melani Vengust z naše šole, njen mentor pa je bil Franc Čuš. Prva tako je zlato priznanje prejela Melisa Sabrina Laissani. Srebrna priznanja so prejeli Bernard Rebernik, Kaja Mujdrica in Diana Oletič, vsi dijaki Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer.