Kaj se zgodi, ko otroci ostanejo sami doma? Kaj počnejo? V svet igre in plesa, ki nastopi, ko ni odraslih v bližini, sta obiskovalce tradicionalne predstave Pisani tobogan popeljala Ajda in Klas, ki sta se razživela in se prepustila igri. V svoje norčije sta vključila tudi obiskovalce.
Pred njimi se je odrtel svet glasbe, plesa in igre. Na oder so stopili dijaki predšolske vzgoje, ki so pripravili deset glasbenih in plesnih točk. Predstavo sta vodila Ajda in Klas, osrednja lika istoimenske gledališki igrice, ki je s svojimi humornimi elementi zabavala otroke, končala pa se je s sporočilom o vrednotah. Orffeki so navdušili s prav posebno točko, imenovano Malica, ko so ustvarili pravo glasbo s pomočjo pladnjev, jedilnega pribora, kozarčkov, loncev, steklenic in kuhalnic. Klavirskim in kitarskim točkam sta sledili plesni točki Telebajski in Mi gremo pa na morje. Vrhunec prireditve je predstavljala zadnja točka, pri kateri so sodelovali prav si obiskovalci, ki jih je bilo na obeh predstavah kar 400. Skupaj z nastopajočimi so namreč na ritme harmonike, kitare in kontrabasa zaplesali in zarajali po dvorani.

foto gfm media