Med 19. in 23. aprilom 2017 je na naši šoli potekala akcija zbiranja in podarjanja knjig. Z dogodkom smo obeležili svetovni dan knjige, ki ga po Unescovi razglasitvi praznujemo 23. aprila. Na ta dan sta umrla svetovno znana literata William Shakespeare in Miguel de Cervantes. To je praznik pisateljev, knjižničarjev, ilustratorjev in vseh, ki imamo knjige radi. Po vsej Sloveniji so potekali tradicionalni 22. Slovenski dnevi knjige, knjižni sejmi in prireditve, povezane s knjigami in z branjem. Dijaki in zaposleni na šoli smo imeli možnost od doma prinesti knjige, ki bi jih radi podarili drugim. Na stojnici pred jedilnico smo si jih živahno izmenjavali. Dijakinji Julija Šabjanič iz 2. a in Meta Štuhec iz 2. d sta izdelali plakat z letošnjim sloganom Jaz te pišem, knjiga, kdo te bere?