Geslo Biti aktiven državljan vključuje tudi poznavanje delovanja Evropskega parlamenta, njegovih nalog in dela njegovih članov. Dijaki iz 2. b Rok Lajnšček, Kristina Žižek, Enja Zobarič, Maja Vučko, Sara Tratnjek, Maja Magdič in Cirila Štabuc ter dijaki iz 2. c Vanja Vogrinec, Niko Farič, Luka Hauko, Žiga Žnidarič, Nuša Hozjan in Nuša Pučko so imeli  7. 4. 2017 možnost prisostvovati predavanju mag. Manje Toplak, predstavnice za medije Informacijske pisarne v Sloveniji. Predavanje je potekalo na POŠ Cvetka Golarja, vabljeni pa so bili tudi delegati medobčinskih šolskih parlamentov. Ta dogodek je bil eden izmed mnogih, ki jih pripravljamo v okviru projekta Šola ambasadorka Evropskega parlamenta.