V obdobju med 6. in 10. marcem je na šoli za dijake od 1. do 3. letnika gimnazijskega programa potekal teden OIV. Med drugimi so obravnavane vsebine vključevale tudi zdravje in zdrav način življenja. Dijaki 1. letnikov so se seznanili z zdravim načinom prehranjevanja ter odgovorno spolnostjo, spoznali so organiziranost in delovanje Rdečega križa ter se udeležili obveznega zdravniškega pregleda. Dijaki 2. letnikov so aktivno sodelovali v delavnici Proste roke – čista pljuča, kjer je bil glavni poudarek na ozaveščanju mladih glede škodljivosti kajenja. Prav tako so dijaki 2. letnikov opravili tečaj prve pomoči in imajo možnost opravljati izpit iz prve pomoči, ki je predpogoj za opravljanje vozniškega izpita. Za dijake 3. letnikov je bil organiziran praktičen prikaz in usposabljanje za uporabo AED – defibrilatorja. Vse navedene aktivnosti so izvedli zunanji sodelujoči: OZRK Ljutomer in Ormož, Zdravstveni dom Ljutomer, Slovenska zveza za javno zdravje, okolje in tobačno kontrolo. Na šoli se zavedamo pomena zdravja in osveščenosti mladih. Obvezne izbirne vsebine so ena izmed organizacijskih možnosti, ki omogoča, da tovrstne vsebine in aktivnosti ponudimo našim dijakom.

logo zdrava sola