Student Cuts je mednarodni festival kratkih filmov, ki so jih ustvarili študenti ali dijaki. V nekaj letih se je močno razvil, saj letno nanj prispe čez 2000 filmov različnih žanrov. Pripravlja ga Inštitut za medijske komunikacije Univerze v Mariboru, s katerim naša šola že več let dobro sodeluje. Tako smo tudi letos v okviru tedna OIV (obveznih izbirnih vsebin) povabili Jako Polutnika, ki je dijakom 3. letnika predstavil sam festival, različne zvrsti, tehnike in pristope filmskega ustvarjanja. Predstavitev je bila namenjena predvsem ogledu najboljših filmov v posamezni kategoriji na lanskem festivalu.
Dijaki so si tako lahko ogledali kratke filme, ki običajno ne najdejo poti do velikih kinokompleksov, televizije ali širšega kroga občinstva, hkrati pa so najprimernejša forma za razvijanje filmskega ustvarjanja v okviru šole.

external www.studentcuts.eu