Na 4. predstavi lutkovnega abonmaja, ki so si jo dijaki predšolske vzgoje ogledali 9. februarja, je s predstavo Peter Klepec tokrat gostovalo gledališče Malihvelikih. Kot smo pričakovali, je predstava snov črpala iz ljudske zgodbe o drobnem in šibkem fantu, ki zaradi svoje dobrote postane močan. Peter Klepec odide s trebuhom za kruhom delat na kmetijo, kjer postane tarča močnejših in hudobnih vrstnikov, ki ga izkoriščajo. Peter se jim upre, čeprav je šibkejši. Gotovo bi jih skupil, a ga na njegovo srečo brani prijatelj oven, ki se ga vsi bojijo. Vse skupaj postane še bolj napeto, ko se med Petrom in najbolj razboritim dečkom na kmetiji vname boj za srce gospodarjeve hčere.
Predstava se ukvarja s temo izživljanja močnejšega nad šibkejšim, kar je, žal, prisotno tudi danes, celo med otroki. Vendar je, kot v večini primerov, na koncu dobrota nagrajena, škodoželjnost pa kaznovana. Predstava govori tudi o čudežni moči ljubezni; o srcu, ki je svobodno, da izbere tistega, ki ga ljubi, čeprav ga svet zaničuje. Dinamično predstavo z veliko glasbe in songov je priredil in zrežiral Jose, ki je bil poleg Ane Rutar tudi igralec.