V šolskem letu 2016/17 smo se odzvali na povabilo devetih osnovnih šol in dogodka ZOTKS v Murski Soboti, na katerih smo se predstavili učencem osnovnih šol. Sodelujoči profesorji in dijaki smo obiskali OŠ Bakovci, OŠ Kuzma, OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, OŠ Dobrovnik, OŠ Kidričevo, OŠ Miklavž pri Ormožu, OŠ Sveti Tomaž, OŠ Odranci, OŠ Velika Polana. Učencem smo predstavili vzgojno-izobraževalne programe naše šole, ponudbo izbirnih vsebin, ekskurzij, tujih jezikov in posebnosti pri izvajanju dejavnosti šole. Učenci so lahko iz prve roke od dijakov dobili informacije o izkušnjah s šolo. Zanimalo jih je, kako je z malico, kakšne so povezave do šole, do kdaj traja pouk in kako zahtevno je v resnici izobraževanje na GFML.
Veselilo nas je, da smo lahko odgovorili na vprašanja osnovnošolcev in jim tako pomagali pri izbiri nadaljnje poklicne poti.