Pred dijaki 4. letnika je ena izmed pomembnejših življenjskih odločitev, do 3. marca se morajo namreč dokončno odločiti, kako in kje bodo nadaljevali svojo izobraževalno pot. Starši so svojim otrokom lahko pri izbiri te poti v veliko pomoč in oporo, saj jih prav oni zagotovo najbolje poznajo.
Zato smo na šoli na pobudo staršev 12. januarja 2017 organizirali predavanje na temo poklicne orientacije. Svetovalna delavka Liljana Fajdiga je prisotnim predstavila visokošolski sistem, uporabne spletne povezave do osebnostnih testov, način izračuna točk ob omejitvi vpisa, način prijave za vpis, bivanje v času študija ter možnosti štipendiranja. Ob starših je na predevanje prišlo tudi nekaj dijakov 3. in 4. letnika.