Potekalo je 27. državno tekmovanje iz razvedrilne matematike. Osnovnošolci in dijaki so tekmovali na šestih lokacijah po Sloveniji. Gostitelj regije – Severna Slovenija je bila Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer. Na GFML je prišlo 97 tekmovalcev iz 26 osnovnih in 6 srednjih šol. Po pozdravnem govoru ravnatelja Zvonka Kusteca in glasbenih točkah, v katerih sta se nam predstavila dijaka Dominik Kontrec in Tadej Čeh, so se tekmovalci odpravili v učilnice in pričeli z reševanjem nalog.

Tekmovanja se je udeležilo tudi devet dijakov GFML. Aleks Rautar, Urška Filipič, Tanja Holc, Tadej Grof Semenič, Eva Šantić Zadravec, Tim Štuhec in Urška Prelog so prejeli srebrno priznanje, Primož Škafar in Niko Farič pa zlato.

foto gfm media