GFML se predstavi je prireditev, na kateri dijaki ljutomerske gimnazije predstavijo lastne talente, predvsem s področja umetniškega ustvarjanja. Tako kot prejšnja leta je tudi letošnja prireditev potekala v okviru delavnic za osnovnošolce Znanje za mlade. Po izvedbi delavnic na šoli se je prireditve v dvorani ŠIC Ljutomer udeležilo okrog 280 osnovnošolcev z njihovimi mentorji.  Prireditev, ki je trajal dobro uro, je doživela ponovitev v popoldanskem času in so bili na njo povabljeni dijaki, starši kakor tudi zunanji obiskovalci. Dijaki so svojo vsestransko ustvarjalnost dokazali z glasbenimi, plesnimi in gledališkimi točkami. Prav tako so dijaki pod mentorstvom učiteljev skrbeli za ozvočenje, luči, snemanje, animacijo, fotografijo in postavitev scene. Celotna prireditev je bila predvajana v živo preko multimedijskega centra.  Prireditev sta povezovala dijaka Meta Štuhec in Jaka Godec. V programu so se predstavili dijaki mešanega pevskega zbora, člani gledališke šole, dijakinja plesne šole Zeko, orfova skupina in člani šolskih glasbenih skupin, ki so nastopili pod imeni: Trio Flavtisk, Crescendo, Frankofonke, Dominik in Tadej, The Soundwaves in The Flow. Za organizacijo in izvedbo so bili odgovorni Borut Slavic, Katja Peršak, Ludvik Rogan in Franc Čuš.

video gfm media