Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer je 5. leto zapored organizirala delavnice za učence pomurskih osnovnih šol z naslovom Znanje za mlade. Delavnice so oblika dela z nadarjenimi dijaki GFML in učenci osnovnih šol. Dijaki skupaj z mentorji pripravijo vsebino in izvedbo delavnic, ki jih ponudijo osnovnošolcem. Letos je bilo ponujenih 24 delavnic, različnih predmetnih področij. Udeleženci so lahko izbirali med delavnicami z različnimi naslovi: Geometrijske zanimivosti , Ustvarjanje za otroke, Ustvarjajmo s 3D pisalom, Raznolikosti pri človeku, Vreme bo, Lego mindstroms, Raziskujemo po kemijsko, Znaki in simboli, Abstraktno slikarstvo, Kaj se je v preteklosti v Ljutomeru zgodilo takega, da se spominjamo še danes?, Slike predmetov v konveksni leči in konkavnem zrcalu, Mju-zek, Nemščina je zabavna, Me gusta espanol, Novinarska delavnica, Melodije francoščine, Dramsko-gledališko-literarna delavnica, Rusija ter ruski jezik, How to be british, Debata, javno nastopanje, Med besedo in fotografijo, Kako dobro se poznam?, Languague creativity: Kjer se jeziki zlivajo, Z igro do znanja. Delavnic se je udeležilo 290 učencev iz 29 osnovnih šol, katere so spremljali njihovi mentorji. Delavnice predstavljajo dobro izkušnjo osnovnošolcem, medtem ko se dijaki ljutomerske gimnazije lahko preizkusijo v vlogi mentorjev, animatorjev ali učiteljev.

Obisk osnovnošolcev se je zaključil z udeležbo na prireditvi GFML se predstavi, na kateri so dijaki predstavili svoje talente na področju glasbe, gledališke igre, plesa, likovnega ustvarjanja, računalniške animacije, kakor tudi tehnične izvedbe prireditve (ton, luči, kamera, fotografija, računalniška obdelava, prenos v živo).

foto gfm media