Letošnji slogan praznovanja Mednarodnega meseca šolskih knjižnic (International School Library Month) se je glasil Naučite se razvozlati svoj svet. Opozarja na pomen šolskih knjižnic. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in pri razvoju kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji sodelujejo pri poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.

Od Mednarodnega združenja šolskih knjižničarjev (IASL-International Association of School Librarianship) je tako tudi letos GFML prejela povabilo k praznovanju in promociji šolskih knjižnic. Na povabilo so se odzvali nekateri dijaki GFML, ki so z veseljem sodelovali na likovnem in literarnem področju. Tanja Holc, 2. b, Rebeka Pozderec, 2. b in Jure Miholič, 1. d so na temo Naučite se razvozlati svoj svet napisali pesem, Eva Pintarič iz 3. b pa je izdelala še lično knjižno kazalko in na njej predstavila svojo pesem. Pesmi bodo objavljene na oglasni deski pred knjižnico in v šolskem literarnem glasilu.