V šolskem letu 2015/2016 je prva generacija dijakov ljutomerske gimnazije opravljala nemško jezikovno diplomo DSD1. Uspešnih je bilo vseh 51 dijakov ljutomerske gimnazije, ki je tako postala šola z največjim številom doseženih jezikovnih diplom DSD1 v šolskem letu 2015/2016 v Sloveniji. Izpit je opravljalo 42 gimnazijcev in 9 dijakov predšolske vzgoje, 31 dijakov je naredilo izpit na nivoju B1, 20 pa na nivoju A2. Na podelitvi sta dijake nagovorila ravnatelj ljutomerske gimnazije Zvonko Kustec in dr. Reinhard Zühlke, svetovalec za nemški jezik v Sloveniji in koordinator za program DSD v Sloveniji. Zühlke in Kustec sta s koordinatorico nemške jezikovne diplome DSD1 na gimnaziji prof. Milojko Vaupotič podelila nemške jezikovne diplome prve stopnje.

foto gfm media