Letošnjo Vzgojiteljado, srečanje vzgojiteljskih šol Slovenije, je gostilo Celje. Pod sloganom Zvezdni prah v deželi celjski so organizatorji pripravili kar 9 delavnic, ki so bile medpredmetno zasnovane. Udeleženci posamezne šole so morali za vstopnico ustvariti sliko v poljubni tehniki na temo celjske zvezde in Lila Prap. Na ta način je sproti nastajal Ex tempore Vzgojiteljade 2016. Uvodnemu kulturnemu programu je sledilo aktivno 3 urno delo posameznih delavnic. Le-te so bile mentorjem – spremljevalcem posameznih šol predstavljene ob vodenem ogledu med samim potekom delavnic, nekatere pa so bile vključene v zaključno prireditev. Dijaki GFML so bili z Vzgojiteljado zadovoljni, saj so med aktivnim delom delavnice njihovega močnega področja navezali tudi nove prijateljske stike z udeleženci ostalih šol širom Slovenije.