"Gotovo je vsaj pet sadežev, ki jih imam raje kot fige, toda fige so zame nekaj posebnega, saj sem jih vedno nabiral za ljudi, ki jih imam rad," pravi Goran Vojnović, filmski in televizijski režiser, scenarist, pisatelj, pesnik in kolumnist, ki je v tem letu izdal nov roman z naslovom Figa. V sredo, 19. oktobra 2016, so se v kulturnem domu z njim pogovarjali dijaki 2. in 3. letnikov, ki so gosta spoznali preko projekta Rastem s knjigo kot avtorja romana Jugoslavija, moja dežela.
Svoje poslušalce je tokrat navduševal z zanimivi pričevanji o pisanju romanov, jih popeljal v zakulisje snemanja filma Čefurji raus, rušil prenekatere stereotipe in z iskreno ter tankočutno retoriko budil pomisleke o življenju danes, tukaj in zdaj. Goran Vojnović zna očitno pritegniti bodisi bralca, gledalca ali poslušalca. Je mojster sloga, neverjeten sogovorec, intelektualec, ki se zna hitro in neopazno približati tudi mladim, tokrat predvsem dijakom, pa naj bo to z analizo fužinskega preklinjanja ali dramatičnimi zgodami iz zakulisja, analizo svojih literarnih likov ali tem. In tako sta se dve debeli šolski uri druženja zdeli kot veliko prehitro minula minuta.

foto gfm media     video gfm media