V današnjem (pre)hitrem tempu sodobne družbe vse prevečkrat pozabljamo, da je predvsem telesna aktivnost tisti dejavnik, ki odločilno vpliva na posameznikovo dobro počutje. V modernem zahodnem svetu se vse prevečkrat, tudi ko to ni nujno potrebno, poslužujemo različnih motoriziranih oblik mobilnosti. Le-te negativno ne vplivajo zgolj na naše okolje, ampak so tudi ene izmed poglavitnih vzrokov za slabše splošno zdravstveno sliko razvitega sveta. Ozaveščanje javnosti o pomenu nemotoriziranih oblik mobilnosti pa predstavlja temeljno sporočilo »Evropskega tedna mobilnosti«.

Dijaki 2VB oddelka predšolske vzgoje so na vseevropski »Dan brez avtomobila« na Glavnem trgu v Ljutomeru za predšolske in šolske otroke iz občine Ljutomer pripravili številne delavnice na temo trajnostne mobilnosti. Otroci so lahko v spremstvu bodočih GFML vzgojiteljic in vzgojiteljev spoznavali raznolikost in pomen prometnih znakov, likovno ustvarjali na temo prometa in tudi zapeli ter zaplesali. Mimoidočim pa so pripravili zabaven kviz »Lepo je biti pešec« in ob zaključku najuspešnejšim tekmovalcem podelili simbolične nagrade. Dijaki z odlično izvedenimi delavnicami niso dokazali samo svoje strokovne usposobljenosti za delo z otroki, ampak so s svojo mladostno energijo in razigranostjo predvsem potrdili slovenski pregovor »Zdrav duh v zdravem telesu«.

foto gfm media