»Sončni dnevi so že napovedali dolgo pričakovane počitnice in brezskrbno poletje, zato smo se v petek, uradno na zadnji dan pouka, na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer z zaključno akademijo poslovili od tega šolskega leta, obenem pa počastili dan državnosti. Na slavnostni prireditvi smo predstavili najpomembnejše dogodke, ki so zaznamovali preteklo šolsko leto na naši gimnaziji. Tudi letos smo zabeležili skoraj 300 takih dogodkov ali projektov. V našo sredino smo povabili tudi nekdanjega dijaka, danes uspešnega znanstvenika, dr. računalniških znanosti – Mateja Mertika, ki zadnji dve leti deluje celo v Evropski organizaciji za jedrske raziskave, v CERN-u v Ženevi. Vrhunec prireditve sta bili zahvala in podelitev priznanj najuspešnejšim dijakom, ki so se izkazali z dosežki na različnih tekmovanjih in s svojo ustvarjalnostjo. Prireditev so popestrili dijaki s svojim odličnim zabavnim glasbeno-plesnim programom. Zapel je zbor GFML, zaigrala glasbena skupina The Flow in v divjih ritmih so odplesale Frčafele. Po koncu je seveda sledilo druženje, kramljanje in obujanje vseh lepih trenutkov pred ŠIC-em,« je o zaključni akademiji zapisala prof. Tanja Bigec, ki je poskrbela za scenarij prireditve.

foto gfm media