Končalo se je že šesto leto projekta Pozor(!) ni za okolje, v katerem že štiri leta sodeluje tudi Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer. Projekt organizira in vodi podjetje Goodyear Dunlop Sava Tires in projekt je v letošnjem šolskem letu s sodelovanjem 16.000 dijakov prerasel  v nacionalno gibanje za zmanjševanje ogljičnega odtisa.

Zaključni dogodek kampanje Pozor(!)ni za okolje so organizatorji posvetili dnevu podnebnih sprememb, ki ga obeležujemo 15. maja 2016. Razglasili so najboljše šole v tekmovalnem delu, ki je letos potekalo s predstavitvenim filmom, v katerem so dijaki predstavili svoje aktivnosti.V netekmovalnem delu kampanje so letošnji dijaki svoje najboljše okoljske aktivnosti strnili v zbornik EKOpraktik, ki bo vsem mentorjem in dijakom v prihodnje pomoč pri snovanju novih idej in dejavnosti. Zbornik sta na dogodku slavnostno prevzeli tudi predstavnici partnerskih ministrstev kampanje Pozor(!)ni za okolje,  Lidija Stebernak, državna sekretarka na Ministrstvu za okolje in prostor, in mag. Saša Dragar Milanovič, glavna inšpektorica z Inšpektorata RS za kmetijstvo, gozdarstvo, lovstvo in ribištvo. V duhu varovanja okolja je tako  150 najbolj aktivnih dijakov, ki so se udeležili zaključnega dogodka v Sokolskem domu v Škofji Loki, uživalo v lepem ambientu ob dobri hrani in z zabavo igralca komika Saša Stareta.