Dijaki predšolske vzgoje GFML so se odpravili v Izolo. »Tam nas je čakal lep sprejem dijakov predšolske vzgoje srednje šole Izola. Razveselili smo se sob s  prelepim  pogledom na morje. V grafični delavnici  so nam pokazali Kamishibai – japonsko obliko pripovednega gledališča in veliko novih stvari o grafični tehniki, dobili pa smo nekaj novih idej za likovne dejavnosti, ki bi jih lahko izvajali v vrtcu.  V Sečoveljskih solinah so nam pokazali stari paški način pridelovanja soli. Pogledali smo še Piran in se  koncu odpravili še v Portorož, kjer smo se posladkali s sladoledom. Zvečer smo se družili, sedeli ob morju in se pogovarjali o preteklem dnevu. S prvim dnevom smo bili vsi zelo zadovoljni in smo se vsi imeli lepo. Drugi dan so nas dijaki turistične smeri srednje šole Izola popeljali po Izoli in nam predstavili prijetne mestne kotičke. Takrat smo imeli tudi dovolj časa za fotografiranje. V Arheološkem parku smo na prijetnem soncu med  češnjami, figami, marelicami in mandljevci  izdelali knjižno kazalo z izreki starih Rimljanov. Izmenjava je bila za vse nas prijetna izkušnja. Spoznali smo nove prijatelje, se zabavali in se zraven tega še veliko novega naučili. Manjkalo nam ni nič, ker smo bili v prijetni družbi in nismo bili lačni. V  Izoli smo se lahko tudi malce odpočili,se sprostili in si nabrali novo energijo za pisanje testov, spraševanj in seminarskih nalog, ki nas še čakajo,« je doživljaje po prihodu iz Izole strnila prof. Sonja Ferčak.

foto gfm media