V projektu Rastem s knjigo sodelujejo vse šolske knjižnice in ga izvajajo skupaj z Javno agencijo za knjigo RS, z Ministrstvom za izobraževanje, znanost, kulturo in šport in Združenjem splošnih knjižnic.

Cilji tega projekta so spodbujanje branja in dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic, motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.
Že od nastanka tega projekta sodeluje GFML s Splošno knjižnico Ljutomer, z Jasno Branko Staman z mladinskega oddelka, ki pripravi zanimivo pedagoško uro z dijaki prvih letnikov obeh programov. Letos je GFML projekt izvedla v času od 18. do 22. aprila. Vsak dijak je prejel knjigo Živalska kmetija, avtorja sta Andrej Rozman Roza in ilustrator Damijan Stepančič.