Lutkovni skupini 3. va in 3. vb GFML sta se s predstavama senčnih lutk Robček in Melje, melje mlinček uvrstili na regijsko srečanje lutkovnih skupin. Lutkovni oder 2016 se je odvil v prostorih kulturnega doma v Gornji Radgoni. Na tekmovanju so se predstavile lutkovne skupine iz vrtcev (Gornja Radgona, Lendava, Murska Sobota), osnovnih šol (Apače, Radenci, OŠ IV Murska Sobota) in srednje šole. Lutkovnim predstavam je sledil razgovor s strokovno spremljevalko Ireno Rajh Kunaver, programsko direktorico lutkovnega gledališča FRU-FRU. Izmed devetih tekmujočih predstav sta po mnenju strokovne ocenjevalke prav dijaški predstavi najbolj zadostili kriterijem lutkovne predstave - tako skozi dramaturgijo kot z izvirnostjo lutk in avtorske glasbene priredbe. Predstavi sta rezultat medpredmetnega povezovanja in usvojenega znanja, nabranega v 1. in 2. letniku pri glasbeni in likovni umetnosti ter slovenščini. Za svoj nastop so ljutomerski lutkarji prejeli srebrno plaketo, ki jo podeljuje Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.

foto gfm media